Четвер, 16.05.2024, 17:20
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
корисні посилання
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
ВІДДІЛ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ
Відділ ДВС
СЕТАМ
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Головна » 2016 » Лютий » 2 » Державна реєстрація розірвання шлюбу
16:41
Державна реєстрація розірвання шлюбу

  Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" містить  суттєві зміни стосовно врегулювання відносин, пов'язаних з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану.  Зокрема Законом  передбачено спрощення порядку розірвання шлюбу.
   Якщо  раніше розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, яке набуло чинності підлягало державній реєстрації у  відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання колишньої дружини або чоловіка, за їх заявою, то  відповідно до нового Закону України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану” у разі розірвання шлюбу в судовому порядку, рішення суду, яке набрало законної сили, є остаточним документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу і  державній реєстрації у відділі державної реєстрації актів цивільного стану не підлягає.
   Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду робиться в паспортах або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
   Необхідно також звернути увагу, що відповідно до нового Закону України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, врегульовано питання щодо доповнення актового запису про розірвання шлюбу особи, яка не може з поважної причини особисто з'явитися до державного органу реєстрації актів цивільного стану для вирішення цього питання. Таким чином, якщо актовий запис вже було складено за заявою одного з  подружжя на підставі рішення суду про розірвання шлюбу або на підставі вироку суду щодо засудження другого з подружжя за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менш як три роки до набрання чинності цим Законом, то  державна реєстрація розірвання шлюбу у даному випадку може бути проведена за нотаріально засвідченою або прирівняною до нотаріально засвідченої заявою другого з подружжя - іншою особою.
   З прийняттям нового Закону, на відміну від існуючого до цього часу порядку розірвання шлюбу осіб, засуджених до позбавлення волі, розірвання шлюбу вже не пов'яязане із строком їх засудження. Вони матимуть можливість ініціювати питання розірвання їхнього шлюбу в судовому порядку або в органах державної реєстрації актів цивільного стану, у разі відсутності спільних дітей, за взаємною згодою з другим із подружжя.
   Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них у встановлених законом випадках.
   Підставою для державної реєстрації розірвання шлюбу є:

  • рішення суду про розірвання шлюбу;
  • заява подружжя про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;
  • заява про розірвання шлюбу  одного з подружжя та рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім, недієздатним.

     Необхідно також звернути увагу, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Таким чином, при зверненні до суду з питання розірвання шлюбу подружжя або одним з подружжя ним  у позовній заяві необхідно зазначати про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. Тоді питання щодо зміни прізвища буде вирішуватись у судовому порядку.

Переглядів: 412 | Додав: Kira | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar