Понеділок, 29.04.2024, 13:05
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
корисні посилання
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
ВІДДІЛ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ
Відділ ДВС
СЕТАМ
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ/ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ГРОМАДСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ

    Утворення, реєстрація, діяльність та припинення громадських об'єднань в Україні регулюється Законом України «Про громадські об’єднання».

 

І. Перелік документів для  реєстрації громадського об’єднання із статусом юридичної особи

     Громадське об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи, підлягає реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, установлених Законом України «Про громадські об’єднання» (надалі – Закон).

    Реєстрація громадського об'єднання здійснюється безоплатно органами виконавчої влади, на які відповідно до законодавства покладені повноваження з питань реєстрації громадських об'єднань (далі - уповноважений орган з питань реєстрації), за місцезнаходженням громадського об'єднання.

    Для реєстрації громадського об'єднання керівник або особа (особи), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, протягом 60 днів з дня утворення громадського об'єднання подають (надсилають поштовим відправленням) до уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням громадського об'єднання заяву за формою, затвердженою Міністерством юстиції України (Додаток №1), до якої додаються:

   1) примірник протоколу установчих зборів, оформленого з дотриманням вимог ст. 9 Закону (Додаток №2). Невідємною частиною протоколу є реєстр осіб, які брали участьв установчих зборах (Додаток №3); 

   2) статут (у двох примірниках) з дотриманням вимог ст. 11 Закону;

   3) відомості про керівні органи громадського об'єднання  із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження керівника, членів інших керівних органів, посади в керівних органах, контактного номера телефону та інших засобів зв'язку, а також зазначені відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, до яких додається письмова згода цієї особи, передбачена  ст. 9 Закону, якщо така особа не була присутня на установчих зборах (Додаток №4);

   4) заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи (Додаток №5).

    Заяву та документи, зазначені в пунктах 3 і 4 підписує керівник або особа (особи), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій. Справжність підпису зазначеної особи на заяві про реєстрацію громадського об'єднання засвідчується нотаріально.

    Для реєстрації громадської спілки, крім зазначених документів, подаються документи, які містять відомості щодо структури власності засновників - юридичних осіб та фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.

    У разі якщо засновником (засновниками) громадської спілки є іноземна юридична особа, додатково подається легалізований у встановленому порядку документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження - витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, що відповідає вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

    Документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються) до уповноваженого органу з питань реєстрації, мають бути викладені державною мовою.

    У разі неподання (ненадсилання) документів для реєстрації громадського об'єднання протягом 60 днів з дня утворення таке громадське об'єднання не вважається утвореним.

 На підставі поданих документів уповноважений орган з питань реєстрації протягом семи робочих днів з дня їх отримання приймає рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації громадського об'єднання, про направлення документів на доопрацювання чи про залишення документів без розгляду по суті.

 

ІІ. Перелік документів для легалізації громадського об’єднання  (без статусу юридичної особи)

     Громадське об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, повідомляє про своє утворення уповноважений орган з питань реєстрації протягом 60 днів з дня його утворення.

     Для повідомлення про утворення громадського об'єднання його засновники або особа (особи), уповноважена представляти громадське об'єднання, подають (надсилають поштовим відправленням) до уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням громадського об'єднання заяву за формою, затвердженою Міністерством юстиції України (Додаток № 6), до якої додаються:

1) примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія протоколу установчих зборів, оформленого з дотриманням вимог ст. 9 Закону;

2) відомості про засновників громадського об'єднання із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження, адреси місця проживання, а в разі якщо засновником є юридична особа приватного права, - її найменування, місцезнаходження, ідентифікаційного коду;

3) відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об'єднання, із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), дати народження, контактного номера телефону та інших засобів зв'язку, до яких додається письмова згода цієї особи, передбачена ст. 9 Закону.

     Заява підписується засновниками громадського об'єднання або особою (особами), уповноваженою представляти громадське об'єднання, а справжність їх підписів засвідчується нотаріально.

   На підставі поданих документів уповноважений орган з питань реєстрації протягом п'яти робочих днів з дня отримання документів, передбачених частиною другою статті 16 Закону, приймає рішення про прийняття письмового повідомлення або про неприйняття повідомлення про утворення громадського об'єднання, яке має бути вмотивованим та містити вичерпні підстави неприйняття повідомлення про утворення.

     Для отримання статусу юридичної особи громадське об'єднання, яке здійснює діяльність без статусу юридичної особи, за рішенням вищого органу управління може звернутися для проведення процедури реєстрації в порядку, визначеному ст.12 Закону.

РЕКОМЕНДОВАНІ ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ

 

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ:

1. Заява про реєстрацію громадського об'єднання (Додаток №1) 

2. Протокол установчих зборів (Додаток №2)

3. Реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах (Додаток №3)

4. Відомості про керівні органи громадської організації (Додаток №4)

5. Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи (Додаток №5)

6. Заява про повідомлення про утворення громадського об'єднання(Додаток №6)